Přeskočit na navigaci

Historie

THINline » Profil » Historie

Historie společnosti

Tým THINline interactive vznikl v prosinci roku 2001 jako sdružení podnikatelů. Na trh jsme vstoupili pilotním projektem SMSKA.cz, zaměřeným na mobilní komunikaci, který se stal nejlepším portálem ve svém oboru (CHIP 4/2003). Naše nabídka se skládala ze zakázkového webdesignu a tvorby propagačních materiálů nabízených zejména formou outsourcingu pro větší marketingové společnosti a designerská studia.

V roce 2002 jsme rozšířili okruh našich služeb o webhosting, provozovaný pod značkou HOSTING90, a začali jsme budovat bezprostřední vztahy s vlastním okruhem zákazníků. Zároveň jsme vytvořili koncepční základy našich současných technologií, používaných pro webdesign a tvorbu internetových aplikací.

V lednu 2003 byla založena společnost THINline interactive s.r.o. Nabídku služeb jsme rozšířili o zakázkový vývoj informačních systémů a služby propagace klientů na Internetu.

V červenci 2003 jsme provedli restrukturalizaci firmy z důvodu odchodu jednoho ze zakladatelů původního týmu a převedení služby HOSTING90, kterou jsme v rámci vypořádání přestali provozovat. Společně s restrukturalizací firmy jsme provedli restrukturalizaci nabídky služeb a začali vyvíjet novou webhostingovou službu - Český hosting.

Do roku 2004 jsme vstoupili spuštěním nové webhostingové služby Český hosting a s novou nabídkou zahrnující služby komplexního marketingu na Internetu (webdesign, webhosting, propagace, SEO / SEM atd.) a zakázkového vývoje software.
Rok 2004 byl úspěšný nejen rozšířením počtu klientů o významné společnosti (TESCO, Palace Cinemas, TIME OUT, atd.), ale také úspěšným zaběhnutím služby Český hosting, kterou na začátku roku 2005 využívalo přes 1000 klientů.

V roce 2005 jsme se zaměřili na rozšíření služeb a zákaznického servisu zejména v oblasti hostingových služeb. V červenci jsme se stali akreditovaným registrátorem domén.eu. Český hosting kontinuálně roste jako 6. nejrychleji se rozvíjející služba v ČR a na počátku roku 2006 jsme se dostali mezi 10 největších webhostingových společností v ČR (dle výsledků czechweb.cz).